کسری نرجه

من در این وبلاگ دیدگاه های خودم را در مورد مسائل مختلف نوشته ام

کمک های امامان به ما
نویسنده : علیرضا ( کسری ) نرجه - ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٦ آبان ۱۳٩۳
 

چند روزی بود که دلم برای شخصی تنگ شده بود؛اما هر چه با او تماس میگرفتم جواب نمی داد.

تا اینکه همان شب در هنگام نماز از اباعبدا...حسین کمک گرفتم و از او خواستم که مشکل مرا حل نماید .

فردای آن روز ،پس از آن که از مدرسه به خانه بازگشتم به آن فرد زنگ زدم . پس از مدت کوتاهی او تلفنش رابرداشت و همان لحظه ای که او کلمه << بله>> را گفت من برای چند لحظه زبانم بند آمد و اصلا باورم نمی شد . از آن روز به بعد اعتقاد من به امامان دو چندان شد .

به شما هم پیشنهاد میکنم که در هر مشکلی گیر افتادید از خداوند و امامان طلب بجویید.

 

 


 
 
والیبال
نویسنده : علیرضا ( کسری ) نرجه - ساعت ۸:۱۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ آبان ۱۳٩۳
 

والیبال ورزشی است که امروزه در میان مردم ایران وجهان از اهمیت بالایی برخوردار است .

این ورزش بین دو تیم صورت گرفته که مجموعا با 12 نفر انجام می گیرد . که در هر تیم 6 نفر بازی می کنند. این 6 نفر به صورت 3 نفر بازیکن در قسمت عقب(چپ،وسط، راست ) و3 نفر در قسمت جلو (چپ جلو ،وسط جلو، راست جلو) بازی می کنند. بدین ترتیب هر بازیکن به منظور پوشاندن یک قسمت از میدان در نظر گرفته می شود.

هدف از این بازی : ضربه زدن به توپ و رد کردن آن از بالای تور به زمین حریف مقابل و دریافت امتیاز می باشد.

تجهیزات مور نیاز:

1)توپ :

توپ والیبال باید کاملا گرد ، به رنگ روشن یکنواخت ، با رویه خارجی چرم نرم مخصوص و بدون بند باشدو جداره  درونی آن باید از جنس لاستیک ساخته شود. قطر توپ 65-67 سانتی متر و وزن آن 260- 280 گرم خواهد بود .

2)لباس و کفش :

اعضای هر تیم باید ازلباس یکسان استفاده نمایند و در این رابطه باید از پیراهن و شورت ورزشی ، کفشهای کتانی تخت لاستیکی بدون پاشنه استفاده گردد.استفاده از کلاه یا هر گونه وسیله دیگری که ممکن است به بازیکن دیگر اسیب بزند غیر مجاز می باشد.تمام بازیکنان باید پشت پیراهن خود شماره ای به ارتفتع 15 سانتی متر داشته باشند. این شماره در جلوی پیراهن باید ارتفاع 10 سانتی متر تکرار گردد.لباس بازیکنان باید به گونه ای باشد که امکان تبادل حرارتی بدن ورزشکار به سهولت تامین گردد.

3) مشخصات و ابعاد زمین :

زمین بازی مستطیلی است به طول 18 متر و به عرض 9 متر که سطح آن باید کاملا صاف و بدون برجستگی بوده وتا ارتفاع 7 متری عاری از هر نوع مانعی باشد این ار تفاع از سطح زمین اندازه گیری می شود.

زمین بازی به وسیله خطوطی به پهنای 5 سانتی متر محدود شده است .این خطوط شامل میدان بازی محسوب شده و حداقل باید 2 متر از از کلیه موانع اطراف فاصله داشته باشد.

منطقه سرویس : به وسیله دو خط به طول 15سانتی متر و به عرض 5 سانتی متر محدود شده است و تا فاصله 2 متری نباید مانعی وجود داشته باشد . 

 

 


 
 
عشق
نویسنده : علیرضا ( کسری ) نرجه - ساعت ٧:٥٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩۳
 

دلـم عـجیب تـنگ شُده بـرای تمام لحظه هـایی که دلـت عـجیب بـرایـم تنگ می شد...! >>

عشق چیست ؟

چگونه بوجود می آید؟

 عشق نوعی احساس دوست داشتن  است که از قلب  نشأت می گیرد. این احساس ، احساسی دل انگیز است که میان دو فرد صورت می گیرد . به فردی که شخص مورد نظرش را دوست دارد عاشق و به فردی که مورد دوست داشتن قرار میگیرد معشوق می گویند.

عشق به دو دسته تقسیم می شود:

1- عشق دنیوی

2- عشق اخروی

عشق دنیوی: این نوع عشق ، عشقی است که در آن  دو فرد  همدیگر را دوست دارند و به یکدیگر ابراز علاقه مینمایند . مانند : لیلی و مجنون

برای تفهیم بیشتر این موضوع مختصر داستانی از این دو نفر را تعریف می نمایم:

 لیلی نام دختری از یک قبیله عرب بود . پدر لیلی رییس این قبیله بود و از قدیم با قبیله ای که در منطقه کناری انها زندگی می کرد دشمنی داشت. اتفاقا در ان قبیله رییس قبیله پسری به نام مجنون داشت که بسیار خوش سیما و خوش قامت بود . یک روز وقتی مجنون برای شکار به صحرا رفته بود ،در کنار رودخانه دختری بسیار زیبا دید که شیفته ی او شد . مجنون جلو رفت و خودش را به او معرفی کرد . دختر نیز که با دیدن مجنون عاشق سیما و هیکل او شده بود گفت :اسم من لیلی است . روز ها و هفته ها می گذشت و آن دو همدیگر را در کنار رودخانه ملاقات میکردند. بی آن که بدانند هر کدام فرزند دشمن پدر یکدیگرند . اتفاقا قبیله لیلی قصد جنگ با قبیله مجنون را داشت و هرروز دشمنی بین انها سخت تر می شد. از ظرف دیگر ، هر چه زمان می گذشت علاقه لیلی و مجنون به یکدیگر بیشتر میشد . یک روز مجنون یه طور تصادفی متوجه شد که لیلی دختر رییس قبیله ایست که پدرش قصد جنگ با آن را دارد . ازین به بعد عشق لیلی و مجنون و علاقه مجنون به لیلی با اندوه گسترده ای روبرو بود... زیرا هر دو انها می دانستند با وجود علاقه زیادی که به هم دارند به علت دشمنی پدران نمی توانند با هم ازدواج کنند . دنباله این ماجرا را در منظومه لیلی و مجنون نظامی مطالعه کنید .

بیشتر جوانان به این نوع عشق علاقه دارند. البته ابید مراقب بود که از حد خود بیش از حد جلو نرفت .

عشق اخروی: این نوع عشق، عشقی است که به جای دو فرد عادی ، یک فرد عادی با یک امام یا خدا یا فرشته می باشد . مانند عشق شدید شعیان به حضرت امام حسین (ع) می باشد .

عشق اخروی هم بسیار خوب می باشد زیرا در آن فرد عاشق هر حاجتی و نیازی دارد با معشوق خود در میان می گذارد .