عزاداری امام حسین ( ع )

 

امشب شنبه 29 دی ماه 1386 شب  شام غریبان امام حسین ( ع) است  و من غمگین شهادت امام حسین هستم.

من و پدرم  دیروز ظهر  به داخل دسته عزاداری محله خودمان رفتیم و من زنجیر زدم . البته ما کمی دیر به دسته رسیدیم  و دسته در حال حرکت بود .دیشب هم  به تکیه عزاداری امام حسین  ( ع ) رفتیم . مردم را دیدیم که داشتند سینه می زدند و نوحه خوان داشت برای آنها اشعار غمگین می خواند . نوحه خوان میگفت که حضرت زینب (س) وقتی برادرش حضرت عباس شهید شد لباس خونی او را آورد . در این زمان چراغهای تکیه را خاموش کردند و  مردم لباسهایشان را درآوردند  و سینه زدند . بعد از سینه زنی غذای نذری قورمه سبزی دادند و ما نتوانستیم نصفش را بخوریم . برای همین کمی از غذای نذری را آوردیم خانه خودمان و امشب خوردیم .

آیا شما تاکنون به دسته عزاداری امام حسین ( ع ) رفته اید ؟

/ 5 نظر / 28 بازدید
یک دوست...

با سلام به تو پسر خوب و باهوش.از اینکه وبلاگ به این قشنگی داری و خیلی خوب مینویسی تبریک میگویم.از الان پیداست که بزرگتر که بشی چه نویسنده ی ماهری خواهی شد!منتظر خواندن مطالبت هستم.موفق باشی.

سحر

سلاممممممم خوبی کسری جون بهت تبريک ميگم چه وبلاگ قشنگی داری.راستی اگه دوست داشتی می تونی منو لينک کنی.پيش منم بيا خيلی خوشحال ميشم.ورود تو رو به جامعه ی مجازی (‌اينترنت) تبريک ميگم و فقط از تو خواهش می کنم که بتونی استفاده ی درست بکنی از اينجا و مطالب آموزنده ای ياد بگيری.مثل من که از بابای شما چيزای خوب ياد گرفتمفعلا

شیدا

سلام کسری گلم وبلاگت را دیدم قشنگم، خیلی خوب بود اما دوست دارم اول هر کاری به درسهات برسی بعد به وبلاگت، این هم یکی از کارهای است که تو می تونی انجام ببدهی و دوستانت شاید نتونند پس خودت را دست کم نگیر .

محمدحسين ديزجی

سلام کسری جان.خوشحال شدم که ديدم شما هم به جمع وبلاگ نويسان پيوستی.اهسته برو اما پيوسته ادامه بده.سال نو بر شما و خانواده محترم مبارک.به خونه ما زنگ بزن و عليرضای من را هم تشويق کن شايد شروع کرد

سحر

سلام خوبی دیگه وبلاگتو رها کردی.حداقل برای تبریک سال نو میومدی.در هر صورت سال نوت مبارک[گل]