پیشنهادی برای کاهش آلودگی صوتی شهرها

اکثر مردم  به علل مختلفی دچار سر درد و اعصاب خوردی هایی میشوند که یکی از  مهم ترین این  علت ها آلودگی های صوتی خودرو ها وموتور سیکلت ها است.

رانندگان این خودرو ها هنگامی که پشت چراغ قرمز می مانند یا ترافیک ایجاد شده است با بوق زدن سعی می کنند که راننده ی جلویی خود را به کنار بکشانند تا خود به راهشان ادامه دهند و این کار باعث میشود الودگی صوتی بالا رود و مردم با این صدا سردرد میگیرند وباعپ میشود که مردم با سرعت بیشتری رانندگی کنند و امار تصادفات و کشته ها بالا رود .

بعضی از ماشین ها هم بسیار دود میکنند ورانندگان خودرو ها حاضر به تعمیر ماشین خود نیستند واگر این ماشین ها در سطح شهر زیاد میشوند که هم به محیط زیست صدمه میرسد وهم باعث میشود بیماری های خطرناکی مانند سرطان در مردم رواج یابد . بنابر این باید از ایده ای مثل ماشین برقی استفاده شود. این ماشین به اندازه ی یک اتوبوس است وبا انرژی برق کار میکند ومصرف سوخت هم کم است پس بنابر این صرفه جویی در مصرف سوخت میشود. اگر از این ماشین استفاده شود مردم راحت تر و با حالی بهتر رانندگی میکنند.وهم محیط زیستی بیشتر وسالم تر خواهیم داشت. مردم میتوانند به جای این که با خودرو رفت و امد کنند با این وسایل رفت وامد کنند  تا تردد ماشین ها در سطح شهر کمتر شود و رفت وامد راحت تر شود.این خودرو ها الودگی صوتی بسیار کمی دارند وسرنشینان این خودرو اصلا صدای موتور ماشین را نمی شنوند.

/ 0 نظر / 40 بازدید